Türkçe Çocuk Kulübü / Kids’ Turkish Club

‘Türkçe Çocuk Kulübü’ Çocukları Bekliyor!

Merhaba sevgili aileler!

Çocuklarınızın Türkçe dil gelişimine katkıda bulunmak ve onların Türkçe’yi eğlenceli bir ortamda öğrenmelerini sağlamak için harika bir fırsat!

Benzer yaş grubundaki arkadaşları ile birlikte hem keyifli etkinlikler yapacakları hem de Türkçe konuşabilecekleri bir kulüp kuruyoruz. Yapmanız gereken aşağıdaki ön kayıt formunu 17 Kasım Cuma gününe kadar doldurmak ve 19 Kasım Pazar günü bizlerle Tacam binasında bir araya gelmek.

Programımız tamamen ücretsiz olup 3-6 yaş grubu çocuklarımızı kapsamaktadır. Kontenjanımız 12 öğrenciyle sınırlıdır. Her buluşmamızın teması farklı olacağı için istediğiniz zaman programa dahil olabilirsiniz! Programımız ayda iki defa olacak şekilde planlanmıştır. Her etkinlik günü öncesinde sizlerle ön kayıt formunu paylaşacağız.

Ne Zaman? 19 Kasım Pazar (ilk buluşma)

Saat? 10:30am – 11:30am arası

Nerede? Tacam Kültür Merkezi (28847 Beck Rd, Wixom, MI, 48393)

Program İçeriği:

Akranlarıyla tanışma
Oyunlar oynama
Eğlenceli aktiviteler
Türkçe öğrenme oyunları

Ücretsiz Katılım!

Dileyen herkes davetlidir. Ancak 3 yaş altı katılmak isteyen çocuklarımızın tamamen Veli sorumluluğunda olacağını belirtmek isteriz.

İrtibat ve Kayıt İçin: Çocuk Kulübü Ön Kayıt Formu

selinvezir@gmail.com
mervesahin@tacam.org

Türkçe Çocuk Kulübü Grubu Eğitmeni ile Tanışın – Selin Vezir Türkmen!

Bu yıl, miniklerimizle yapacağımız yeni oyun grubu derslerimizin eğitmeni olarak Selin Vezir Türkmen’i tanıtmaktan heyecan duyuyoruz.
Selin, 2022’de İstanbul’dan Michigan’a taşınmıştır. Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri mezunu olan Selin, birikimli bir deneyime sahiptir.
Eğitmenimiz, on yıl boyunca sigortacılık ve finans sektörlerinde çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. Ayrıca, TEGV organizasyonunda gönüllü olarak Türkçe öğretmenliği yaparak zamanını bu alana adamıştır.
Şu anda eşi ve 4.5 yaşındaki kızı Ada ile birlikte Northville’de yaşayan Selin, kızıyla çocuk kitapları okuma konusunda büyük bir tutkuya sahiptir. Ayrıca, bu kitaplardaki karakterlerin dijital çizimlerini yapmaktan büyük keyif alıyor.
Selin Vezir Türkmen gibi çok yönlü ve deneyimli bir eğitmene sahip olduğumuz için heyecanlıyız. Geçmişi ve enerjisiyle, miniklerimiz için eğlenceli ve eğitici bir ortam oluşturmaya önemli bir katkıda bulunacağına inanıyoruz. Takıma hoş geldin Selin!

Bu eşsiz fırsatı kaçırmayın, çocuklarınızın Türkçe öğrenirken eğlenmelerine tanık olun!

Sevgi ve saygılarımızla,
TACAM Eğitim Komitesi
============================================================================================

‘Turkish Kids Club’ Welcomes Children!

Hello dear parents!

An excellent opportunity awaits to contribute to your children’s Turkish language development and to ensure they learn Turkish in a fun environment!

We are forming a club where children of similar age groups can engage in enjoyable activities together and learn to speak Turkish. To join, simply fill out the pre-registration form below until Friday November 17 and meet with us at the Tacam building on Sunday, November 19th. The program is scheduled to occur twice a month. We will share the pre-registration form with you before each event.

The program is entirely free and covers children aged 3-6. Our capacity is limited to 12 students, and you can join the program at any time since each meeting will have a different theme!

When? November 19th, Sunday (first day)

Time? 10:30 am – 11:30 am

Where? Tacam Cultural Center (28847 Beck Rd, Wixom, MI, 48393)

Program Content:

Meeting peers
Playing games
Fun activities
Turkish language learning games

Free Admission!

Everyone is welcome to join. However, for children under 3 years old, it is important to note that they must be accompanied by a parent.

Contact and Registration: Kids Club Pre-Registration Link

selinvezir@gmail.com
mervesahin@tacam.org

Meet Our Instructor for the Turkish Kids Club – Selin Vezir Türkmen!

This year, we are thrilled to introduce Selin Vezir Türkmen as the instructor for our new playgroup classes with the little ones. Selin has recently relocated to Michigan in 2022, having previously lived in Istanbul. She holds a degree in Actuarial Sciences from Hacettepe University.

Our instructor brings a wealth of experience, having worked in various positions in the insurance and finance sectors for a decade. Additionally, she has dedicated her time as a volunteer Turkish teacher within the TEGV organization.

Currently residing in Northville with her husband and their 4.5-year-old daughter, Ada, Selin is passionate about sharing the joy of reading children’s books with her daughter. She also takes delight in creating digital drawings of characters from these books.

We are excited to have such a well-rounded and experienced instructor like Selin Vezir Türkmen leading our playgroup classes. We believe her background and enthusiasm will contribute significantly to creating a fun and educational environment for our little ones. Welcome to the team, Selin!

Don’t miss this unique opportunity; witness your children having fun while learning Turkish!

Regards,
TACAM Education Committee