Online Talk: Türk’ün Atlantik ile İmtihanı


Fırat Şahin 2016’da yaptığı toplam olarak 2 sene süren Bodrum – Cape Horn (Şili) yelkenli tekne seyahatini Türkçe sunumla bizimle paylaşacak.

Sunday, March 14
12:00 PM – 1:30 pm (TSİ 20:00-21:30)
Public · Hosted by TACAM
Online Event

Cape Horn ‘7 denizin Everest’i denen oldukça zorlu bir bölge ve dünyanın en sonu noktası olarak adlandırılıyor. Türkiye’den Cape Horn’u geçen 2. teknede olan Fırat Şahin bu macera dolu yolculuğun ilginç yönlerini ve tecrübelerini aktaracak.
Fırat Şahin otomotiv sektöründe çalışan bir yönetici şu anda. Bu seyahat öncesinde de hiç yelken tecrübesi yoktu. İş dünyasının hızlı temposu arasında, yaklaşık 2 yıl süren bir mola aldı ve Bodrum Turgutreis’den başlayıp, Akdeniz ve ardından Atlantik Okyanusu geçişi yaparak Güney Amerika kıtasına yelkenli tekne ile gitti. Bu seyahat sırasında yelkencilerin Everest’i olarak tabir edilen Güney Amerika’nın en güney ucu olan ve “Fin del Mundo” (Dünyanın Sonu) diye anılan Cape Horn adasını geçen ikinci Türk bayraklı teknenin ekibinde yer aldı. Üstelik bu geçişi Cape Horn adasının Hollandalı denizciler tarafından keşfedilişinin 400. yıl dönümünde 2 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirdi. Seyahatinin bir kısmını Köşebucak Dünya ve Naviga magazinleri için yazdı.
Hepinizi bu ilginç hikaye icin söyleşimize davet etmek istiyoruz. Söyleşimiz 14 Mart Pazar günü saat 12:00 pm ET (TSİ 20:00) zoom üzerinden Yüksel Taşkın’in moderatörlüğünde yapılacak. Zoom kayıt için asağıdaki buraya tıklayınız.